MINISTERSTWO KAWY

 

est.

2011

 

MY W MINISTERSTWIE KAWY

       ...słowa: kawa i jakość traktujemy poważnie. Podajemy kawę tylko na bazie 100%-owych arabik, pozyskiwaną bezpośrednio od plantatorów (direct trade), wypalaną w najlepszy według nas sposób i dostarczoną w możliwe jak najkrótszym czasie od wypalenia (kilka dni). Następnie parzoną w najwyższej jakości ekspresie ciśnieniowym (La Marzocco) lub metodami alternatywnymi (aeropress, drip, chemex) i na koniec, co najważniejsze serwowaną przez najlepszych baristów w Polsce i nie tylko (nasz główny barista jest 16 na świecie!).

    Naszym jedynym dostawcą jest szwedzka palarnia KOPPI założona z kolei przez najlepszych baristów Szwecji. Dostarczają nam oni jedynie dostępną u nas mieszankę trzech doskonałych arabik do espresso: KOSTARYKA LA LIA, ETIOPIA BIFTU GUDINA i BRAZYLIA SAQUAREMA. Powstaje z niej espresso o wyraźnej kwaskowatości i słodyczy. KOPPI dostarcza nam też jednorodne arabiki do dripa i aeropressu, które oferujemy do wyboru (prosimy zajrzeć do naszego aktualnego dripowego menu).

    Zapraszamy wszystkich miłośników espresso i kaw na bazie espresso oraz kaw parzonych metodą drip i aeropress do degustacji naszych arabik:)


      A dla równowagi, mamy też owocowo-warzywne soki wyciskane (wyciskane w specjalnej wyciskarce ślimakowej), smoothies’y ze świeżych owoców, wybór herbat sypanych Kusmi, domowej roboty kanapki, tarty i ciasta na bazie składników najwyższej jakości. Wystarczy tylko przyjść do Ministerstwa i ocenić to wszystko samemu!


   PS. Mamy też dla koneserów herbatę kawową Cascara a nawet ...kawę zbożową.


Ministerstwo Kawy działa od poniedziałku do piątku 9:00 - 22:00, w sobotę i niedzielę 10:00 - 22:00.

Read_more.html
back
to english
versionRead_more.html